ZESPÓŁ SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH W JANOWIE
ul. Białostocka 16
16-130 Janów
tel/fax 857216013
spjanow@wp.pl


Dzięki literaturze ZNALEŹLIŚMY WSPÓLNY JĘZYK

5 października 2019 r. dokładnie o godz. 16.00 spotkaliśmy się w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Janowie, aby wziąć udział w V Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek 2019, której tegoroczne hasło brzmiało „ZNAJDŹMY WSPÓLNY JĘZYK”.
Spotkanie rozpoczęliśmy powitaniem wszystkich uczestników oraz przedstawieniem programu.
W doskonały nastrój wprowadziła nas  książka z pakietu promocyjnego „A właśnie, że noc! A właśnie, że dzień!” Przemysława Wechterowicza. Czytając bawiliśmy się świetnie, ponieważ za nim odczytaliśmy argumenty bohaterów, sami, metodą „burzy mózgów” przewidywaliśmy odpowiedzi przemawiające nad wyższością nocy nad dniem lub dnia nad nocą. Kreatywność naszych czytelników jest ogromna - skutek - szczery śmiech od ucha do ucha. Polecamy tę książkę dużym i małym, treść jest uniwersalna, może bawić zarówno dzieci i dorosłych.
W doskonałych humorach przeszliśmy do kolejnego punktu NOCY - pracy plastycznej. Uczestnicy oczami wyobraźni przenieśli się w świat literatury tworząc niesamowite, różnobarwne, przenikające oczy. Efekt - piękna wystawa prac!
I dotarliśmy do momentu, w którym nasza czytelnia przeobraziła się w charakteryzatornię. Literatura, kostiumy, rekwizyty, kosmetyki, plus ogromny potencjał wyobraźni uczestników stworzył GALERIĘ METAMORFOZ LITERACKICH, co uwieczniliśmy na fotografiach.
Wyczerpani swoją kreatywnością, pełni satysfakcji z efektów zabawy, przygotowaliśmy wspólną kolację, podczas której już planowaliśmy działania jakie podejmiemy podczas VI Nocy Bibliotek.
Na zakończenie otrzymaliśmy pamiątkowe naklejki Nocy Bibliotek, z których układaliśmy swoje imiona. Spotkanie dobiegło końca o godzinie 20.00.
Bawiliśmy się wyśmienicie, udowodniliśmy, że dzięki literaturze można ZNALEŹĆ WSPÓLNY JĘZYK.
Do zobaczenia za rok!

Opiekunowie: Elżbieta Zarzecka, Grażyna Skowrońska