ZESPÓŁ SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH W JANOWIE
ul. Białostocka 16
16-130 Janów
tel/fax 857216013
spjanow@wp.pl

Pasowanie na ucznia

23 października 2019 r. uczniowie klasy pierwszej zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Janowie. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: dyrekcja, nauczyciele i uczniowie klas II i III, przedszkolaki z wychowawczyniami oraz  licznie zgromadzeni rodzice klasy I.

Zanim nastąpiła uroczystość pasowania, uczniowie pięknie recytując wiersze i śpiewając piosenki wykazali się wiedzą i umiejętnościami artystycznymi oraz odwagą. Udowodnili, że dużo wiedzą o szkole i o Polsce.  Wiedzą, co robić, aby być wzorowym uczniem i dobrym kolegą. Znają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Po występach, nadszedł moment na najważniejszą część uroczystości - ślubowanie. Następnie każde dziecko zostało pasowane na ucznia przez pana dyrektora Tadeusza Giełażyna, poprzez symboliczne dotknięcie wielkim ołówkiem. Dyrektorzy i wychowawczyni gratulując pierwszakom, wręczyli też pamiątkowe dyplomy i medale, a rodzice obdarowali rożkami wypełnionymi słodyczami.

Pierwszaczki były bardzo zadowolone i miło zaskoczone podarunkami i życzeniami. Z uśmiechem pokonali próbę picia kwaśnego napoju, przygotowanego przez rodziców. Niecodzienną uroczystość zakończył wspólny słodki poczęstunek i zabawy przy muzyce.