ZESPÓŁ SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH W JANOWIE
ul. Białostocka 16
16-130 Janów
tel/fax 857216013
spjanow@wp.pl


Wycieczka klasy II b do przychodni zdrowia i apteki

We środę 13.11.2019r. uczniowie klasy II b wybrali  się na wycieczkę do Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Przychodni Lekarskiej  HIPOKRATES w Janowie.
Czekała już tam na nas pani doktor Małgorzata Jadwiga Kraszewska. Przyjęła nas bardzo serdecznie. W bardzo przystępny sposób zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetów w sprzęt i jego przeznaczenie. Dzieci zobaczyły gabinet lekarski, zabiegowy, recepcję. Pogłębiły swoje wiadomości na temat pracy lekarza i pielęgniarki. Dowiedziały się jak bardzo ważna i odpowiedzialna jest praca lekarza. Zdobyli wiedzę na temat profilaktyki zdrowotnej. Na zakończenie otrzymali pamiątkowe naklejki dzielnego pacjenta.
Następnie zwiedziły gabinet stomatologiczny. Pani  lekarz stomatolog Magdalena Kocisz uświadomiła  dzieciom konieczności dbania o zęby oraz dbania o higienę jamy ustnej jak również przestrzegania zdrowej diety. Zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, wyjaśniła jak się leczy zęby, pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego. Następnie, pan higienista stomatolog Ireneusz Kocisz przeprowadził pogadankę na temat prawidłowego mycia zębów. Każdy  mógł usiąść na fotelu, na którym stomatolog leczy zęby. Na koniec wizyty dzieci dostały od drobny upominek.
Wychodząc z przychodni odwiedziliśmy również aptekę. Dzieci zapoznały się z wyglądem apteki i pracą farmaceuty.
Wycieczka była niezwykle cennym doświadczeniem i podsumowaniem zajęć o zdrowiu. Pełni wrażeń i miłych przeżyć wróciły do szkoły.