„Dzielmy się dobrą literaturą”
      Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele, przyłączmy się do tej akcji, bo warto! Podarujmy chociaż jedną książkę dzieciom przebywającymi w szpitalu, niech ta podarowana przez Nas książka przywoła uśmiech na twarzach małych pacjentów, niech to będzie takie nasze lekarstwo na chorobę! Każdy, kto chce wesprzeć akcję, może przynieść książeczki do naszej biblioteki szkolnej w dniach 3 - 11 kwietnia, a my przekażemy je organizatorowi - Bibliotece Publicznej w Sokółce.
Gorąco zachęcamy!
Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza do włączenia się w akcję ph. „Dzielmy się dobrą literaturą”. W ramach akcji zorganizowana zostanie zbiórka książek dla dzieci przebywających w sokólskim szpitalu.
Pod koniec 2015r. sokólski szpital, w ramach akcji „Zaczytane biblioteki”, wygrał półkę i zestaw książek dla najmłodszych. Wiemy, że szpitalna biblioteczka cieszy się dużym zainteresowaniem małych pacjentów, dlatego postanowiliśmy zorganizować tę akcję. Dzieci sięgają po książeczki chętnie, często zabierają je również do domów. Biblioteczka jest z każdym dniem uboższa, dlatego chcemy wzbogacić ją o nowe pozycje. Czytanie jest, naszym zdaniem, jedną z najlepszych metod na uprzyjemnienie dzieciom stresującego pobytu w szpitalu.
Zachęcamy wszystkich do aktywnego włączenia się do akcji i podarowania książki dziecięcej dla Oddziału Dziecięcego w Sokółce.
Książki zbierane będą w Bibliotece Publicznej w Sokółce /Os. Centrum 21/, a także w sokólskich szkołach i przedszkolach. Akcja trwa od 3 do 18 kwietnia. Książki przekażemy szpitalowi 22 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książek.
ZESPÓŁ SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH W JANOWIE
ul. Białostocka 16
16-130 Janów
tel/fax 857216013
spjanow@wp.pl